UA-125359754-1
NOVÝ PRVNÍ ZÁKON
26. 02. 2019

NOVÝ PRVNÍ ZÁKON

Blíží se pořádek v realitním obchodě, po kterém volají veřejnost, vlastníci, kupující a zejména většina kvalitních realitních makléřů a odborníků? Necháme se překvapit, ale konečně se něco začíná dít.

Odborná realitní konference v lednu letošního roku přivedla před početný realitní dav ministryni Ministerstva pro místní rozvoj paní Mgr. Dostálovou s ujištěním, že jde zákon konečně do vlády. Že by světlo v tunelu - účinnost 01.01.2019 – nebylo už jen utopickým zbožným přáním čekatelů?

Co zákon přinese pro realitní klienty?

Tím, že se realitní profese stane živností vázanou, to je s  prokázáním vědomostí, schopností, bezúhonnosti a praxe každého realiťáka - odpadnou časem ti, kteří našemu řemeslu moc dobré pověsti nepřinášejí.

Tím, že samo Ministerstvo bude evidovat veřejný seznam oprávněných realitních makléřů tyto nežádoucí živly z  realitního podnikání do budoucna možná nadobro vyloučí.

Povinné pojištění odpovědnosti až do výše 3.500.000 Kč je neblahé pro „nezávislouše“ jako jsem já – budu muset ročně vysolit značné prostředky na pojištění. Je to akt dosti irelevantní, když je přijímání úschovy kupní ceny zapovězeno a smlouvy i úschovu obstarávají notáři a advokáti. Ale budiž – přinese-li to kýženou změnu náhledu veřejnosti a hlavně majitelé nemovitostí i kupujících na naše konání. Získá-li klient pocit bezpečí pro své zadání obchodu a v klidu mi dá možnost exkluzivní smlouvou využít všechny možnosti moderního realitního marketingu, pak rád tyto prostředky vydám.

Co se exkluzivity týče – ta bude zákonem dána na 6 měsíců. V případě sjednané zálohy na provizi nebude možné stanovit tuto zálohu na vyšší částku, než jsou ⅔ celkové provize.

Myslím, že každý prodávající po získání jistot ze zákona nebude váhat k přistoupení na výhradní zastoupení, kde bude mít možnost ověřit si zejména dosaženou aprobaci makléře a následně pak i kvalitu všech marketingových aktivit vedoucím ke kvalitnímu prodeji za dobrou cenu.

Přáním většiny realitních makléřů a odborníků je regulace současného “volného” trhu. I když dosažení uvedených cílů je běh na dlouhou trať a ne všechno je v „novém zákoně“ dokonalé, profesní organizace i předkladatelé zákona zcela logicky tlačí na přijetí zákona i v současné podobě. Pokud totiž nebude žádný zákon přijat, nemůže se situace na trhu sama od sebe zlepšit. Je zřejmé, že “ideální” norma bude vznikat řadu let a nikdy nepůjde na ruku úplně všem.

 

Jan Hrstka
Autor: Jan Hrstka

Něco málo mně.

Devatenáctiletá praxe - z makléře rodinný přítel - služby pro celou rodinu -

již i děti klientů se hlásí pod mou realitní péčí.

Co pro Vás dovedu zařídit – pokud se pro mne rozhodnete?

Otevřu webovou stránku pouze pro Vaši nemovitosti.

Zajistím Home Staging Vaší nemovitosti.

Vypracuji 2D a 3D profesionální půdorysná schémata Vaší nemovitosti.

Natočím video prohlídku a virtuální prohlídku a panoramatický snímek Vašich nemovitostí

Zajistím odborné nafocení.

Zajistím profesionální určení tržní hodnoty nemovitosti.

A jako zlatý hřeb nejnovější technika 3D scan - dokonalý řez vaší neslunné plážemovitosti

a prohlídka se může chytrým mobilem uskutečnit i ze slunné pláže nebo ze sjezdovky .

Považujete moje služby i reference na mojí práci za odpovídající Vašim potřebám?

Zavolejte mi právě teď na mob.: +420 603 547 906

pište na e-mail jan.hrstka.hrstka@email.cz

 

Pokud jste dočetli až sem, máte můj obdiv a děkuji Vám. Pokud Vás cokoliv dalšího zajímá, neváhejte mě kontaktovat.

Bude mi ctí se s Vámi sejít na kávu a všechno probrat osobně.

Těším se na naše setkání a spolupráci.

Jan HRSTKA

   

 

E-book zdarma

7 chyb při prodeji nemovitosti

zpracováním osobních údajů

E-book zdarma

7 chyb při prodeji nemovitosti

zpracováním osobních údajů