UA-125359754-1
Kouzelné zaklínadlo pro prodejce zní - Průkaz energetické náročnosti
26. 02. 2019

Kouzelné zaklínadlo pro prodejce zní - Průkaz energetické náročnosti

Tato rada platí bez rozdílu pro všechny, ať pro ty, kteří obdaří svojí důvěrou někoho, kdo to umí a zjistili si, že je fakt dobrý, a nebo pro ty, kteří se ubezpečili, že ty koule na „samoprodej“ prostě mají. Toto kouzelné zaklínadlo je Průkaz energetické náročnosti nebo taky zkráceně Energetický štítek.

A jeho písemné zpracování na slovo vzatým odborníkem za patřičný obolus musí být na stole ještě před zahájením akce. To nám nikdo neodpáře a mávnutí rukou nad tím by mohlo být hodně drahé. Za pořízení vždy odpovídá prodávající.

Kontrolu provádí Státní energetická inspekce a pokuta za nedodání se může vyšplhat do 100 tisíce korun. Realitní kanceláře, zprostředkovatelé a jiní jsou povinny do inzerátu uvádět energetickou třídu.

Kde se nemusí předkládat štítek: u budov do 50 m2, rekreačních objektů, které jsou obývány jen část roku, památky nebo objekty v památkové rezervaci. Cena štítku na rodinný dům je zpravidla kolem 4000 Kč a 1000 Kč za zaměření.

A co prodej bytu v osobním vlastnictví. Tady dosud lze štítek nahradit dodáním vyúčtováním energií za poslední 3 roky. To je panečku úspora. Ale Společenství vlastníků si zpravidla štítek na dům již opatřilo – takže stačí písemně požádat vlastníka objektu nebo společenství o poskytnutí štítku ke zkopírování.

Pozor na pronajímání – tam povinnost předání štítku novému nájemci je povinná také. Seznamy oprávněných společností pro poskytování štítků jsou k dispozici na internetu a ceny mají přibližně stejné – nemáte-li čas na hledání - navštivte web http://janhrstka.cz/ , kde kromě mnoha dalších zajímavých článků, postřehů a rad naleznete i seznam energetických mágů. Děkuji za pozornost a přeji šťastnou ruku ve výběru a těším se na další blízká setkání.

 

Jan Hrstka
Autor: Jan Hrstka

tomas_a_ja

Dodrý den vážení přátelé. Jmenuji se Honza Hrstka – jsem na obrázku vpravo a je mi mnoho let ( 63 ).

Díky tomu, že jsem loni poznal tohoto naprosto výjimečného člověka vlevo - Tomáše Kučeru – jsem svoji osmnáctiletou realitní praxi dovedl nově nastartovat a restartovat na úplně jinou úroveň, než kterou jsem znal doposud.

Škoda jen, že mne toto naprosto jedinečné ovzduší, entuziazmus mého gurůa a další báječní lidé kolem tohoto nevídaného projektu neoslovili o pár let dříve.

Ale hlavně, že se to stalo, pevně se to usadilo do mé hlavy a následně i do mé každodenní realitní praxe. Díky Tomáši za to, že jsi mi zul bačkory stárnutí, zvedl zadek a rozum se jistě přidá.

Devatenáctiletá poctivá praxe dokáže přerod z makléře rodinného přítele a děti, které zatím dospěly jsou novými klienty. Tyto návraty spokojených a uspokojování nových zájemců mne vždy velmi vnitřně naplňuje. 

Co pro Vás dovedu zařídit – pokud se pro mne rozhodnete?

Otevřu webovou stránku pouze pro Vaši nemovitosti.

Zajistím Home Staging Vaší nemovitosti.

Vypracuji 2D a 3D profesionální půdorysná schémata Vaší nemovitosti.

Natočím video prohlídku a virtuální prohlídku a panoramatický snímek Vašich nemovitostí

Zajistím odborné nafocení.

Zajistím profesionální určení tržní hodnoty nemovitosti.

A jako zlatý hřeb nejnovější technika 3D scan - dokonalý řez vaší nemovitosti

( a prohlídka se může pomocí chytrého mobilu uskutečnit i ze slunné pláže nebo ze sjezdovky )

Považujete moje služby i reference na mojí práci za odpovídající Vašim potřebám?

Zavolejte mi právě teď na mob.: +420 603 547 906

pište na e-mail jan.hrstka.hrstka@email.cz

 

Pokud jste dočetli až sem, máte můj obdiv a děkuji Vám. Pokud Vás cokoliv dalšího zajímá, neváhejte mě kontaktovat.

Bude mi ctí se s Vámi sejít na kávu a všechno probrat osobně.

Těším se na naše setkání a spolupráci.

Jan HRSTKA

   

 

Stáhněte si zdarma

7 chyb při prodeji nemovitosti

zpracováním osobních údajů