Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Genius loci Kuks Patrová budova v centru památkové rezervace Kuks

Popis nemovitosti

Je jen málo míst, které ve vás okamžitě zanechají nesmazatelný dojem. Několik jsem jich měl tu čest poznat a vždy se rád se do nich vracím.

Genius loci je podle Wikipedie latinské slovní spojení znamenající „duch místa“. A místo Kuks s celou řadou historických objektů s citlivou rekonstrukcí je pro mě a myslím, že i pro každého, kdo se s místem seznámil, je se svým Geniem loci na prvním místě.

Památková rezervace Kuks byla vyhlášena v roce 1971. Představuje unikátní architekturu vrcholného baroka u nás. Na jednom břehu Labe se rozkládá obec s lázněmi, najdete tu i zástavbu roubených domků, v nichž bydleli zaměstnanci lázní a další řemeslníci. Na protisvahu pak stojí honosný komplex hospitalu se zahradou a kostelem Nejsvětější Trojice. Součástí rezervace jsou i kamenné sochy včetně Braunova betlému v přilehlém lese.

Bylo by nepochopitelné tohoto jedinečného potenciálu nevyužít a nezajímat se o naši nabídku rozlehlého venkovského patrového domu v samém centru památkové rezervace Kuks mezi řemeslnickými domky. Nejspíše po roce 1880 vznikla stavba, která navenek působí svou hmotou a vzhledem jako tradiční klasicistní stavba. Dům podléhá památkové ochraně jako kulturní památka a je součástí památkové rezervace obce Kuks s přilehlým komplexem Hospitalu a souborem plastik v Betlémě.

Prodávající zamýšleli na tomto jedinečném místě přestavět tento objekt na malý penzion. K realizaci je vypracovaná velmi podrobná studie, která může být pro nového vlastníka velmi cenná, protože již prošla posouzením památkářů. Interiéry jsou vyklizeny a jsou připraveny ke kompletní rekonstrukci.

Půdorysy

situace_mpr_kuks_08-2020
snimek1_1 up_kuks zastaveni_v_kuksu_1

KONTAKT

2._verze

e-mail: jan.hrstka.hrstka@email.cz, info@janhrstka.cz 

web: https://janhrstka.cz

tel: +420 603 547 906

IČ: 725 95 990 

logo

Jan Hrstka

23 let zkušeností v oboru a ty nejmodernější techniky v prodeji nemovitostí.
Jsem zkrátka ta správná volba.


Jan Hrstka

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF