Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Dvůr Nové Dvory u Doksan

 

 

 

 

 

Bydlení pro velké rodiny pod jednou

střechou.

Široké možnosti využití

pro toho, kdo se nebojí smělých výzev.

 

R e z e r v o v á n o

Popis nemovitosti

Hop nebo trop - dokonalý prostor

pro vaše vize

Do Litoměřic i do Roudnice je to jen skok. Možná to vypadá jako rozcestí, ale není. To je jen na vás, třeba je to váš nový začátek. Start do další etapy vašeho života v krásném, klidném prostředí ne na konci Světa, ale v klidné vesničce 1 km od D8. V Polabské nížině s početnou rodinou ve dvou bytech 2+1 a jednom 3+1, i třeba s přispívajícím nájemníkem v druhé budově. Ani v bytech, ani v jejich okolí nic postrádat nebudete. Cokoliv potřebujete, najdete pár kroků od domova. Veškerá občanská vybavenost se nachází v blízkých městských centrech a nebo pro rychlý nákup jenom přes ulici. Tak neváhejte a chytněte správný vítr do plachet a nenechte se nikým předběhnout. Dejte v sázku svoji budoucnost, zahoďte minulost a vsaďte vše na jednu kartu. Není se čeho bát.

Dokonalý prostor pro vaše vize, představy a smělé plány.

Kvalitní bydlení pro velké rodiny, které chtějí sdílet společné přístřeší a zabývat se společnými aktivitami. Tím, čemu se po staletí v Polabské nížině dařilo nejlépe.

Jedná se o zemědělský statek se třemi byty ve dvou budovách (s obytnými plochami 282 m²).

Hospodářské prostory třeba k ustájení a chovu koní, jiných hospodářských zvířat, k podnikání nebo výrobě včetně kanceláří, skladování, bytů případně provozu multifunkčního ubytovacího zařízení (podnikatelské plochy 1081 m²) zahrada s naprosto rovným travnatým povrchem (plocha zahrady 1742 m²). (pozemkové parcely celkem 1967 m², stavební parcely celkem 2628 m²).

Areál ve tvaru lichoběžníku tvoří budovy bývalého statku – dvůr obklopený budovami a přilehlá zahrada. Nachází se uprostřed obce Nové Dvory (7 km západně od města Roudnice nad Labem, 1 km východně od obce Doksany nebo 12 km od okresních Litoměřic).

Výhodná poloha

Ve vzdálenosti 1 km se nachází dálniční exit D8 - číslo 35 Doksany – odkud je to do Prahy 58 km a jste tam za 30 minut, za 25 minut jste v krajském Ústí nad Labem vzdáleném 35 km a nebo v Drážďanech za hodinu (100 km).

Pojďte něco změnit a najít plný život. Vše potřebné na stránce nemovitosti na mém webu janhrstka.cz.

Videoprohlídka

VIZUALIZACE

vizualizace_dvur_nove_dvora_u_doksan_-_sal_stodola_- vizualizace_dvur_nove_dvora_u_doksan_-_sal_stodola_-_celni_pohled_s_prujezdem_do_zahrady_a_byvalou_susarnou_chmele vizualizace_dvur_nove_dvora_u_doksan_-_sal_stodola_-_spolecenske_venkovni_posezeni vizualizace_dvur_nove_dvora_u_doksan_celkovy_pohled_na_predni_cast_usedlosti vizualizace_dvur_nove_dvora_u_doksan_letecky_pohled vizualizace_Dvur_Nove_Dvora_u_Doksan_letecky_pohled_na_zahradu_a_predni_cast_pred_Stodolou vizualizace_dvur_nove_dvora_u_doksan_pohled_do_zahrady_s_bazenem vizualizace_dvur_nove_dvora_u_doksan_pohled_do_zahrady_s_parkovacimi_prostory vizualizace_dvur_nove_dvora_u_doksan_pohled_na_bazen_v_zahrade vizualizace_dvur_nove_dvora_u_doksan_pohled_na_odpocinkovy_prostor_stredni_casti_nadvori vizualizace_dvur_nove_dvora_u_doksan_pohled_od_salu_stodola_k_pruceli_usedlosti vizualizace_dvur_nove_dvora_u_doksan_sal_stodola_-_byvala_susarna_chmele_a_puvodni_garaze vizualizace_dvur_nove_dvora_u_doksan_sal_stodola_celni_pohled vizualizace_dvur_nove_dvora_u_doksan_sal_stodola_celni_pohled_2 vizualizace_dvur_nove_dvora_u_doksan_stredoprava_cast_usedlosti vizualizace_dvur_nove_dvory_u_doksan_celkovy_pohled_na_bazen_lehatka_a_zadni_cast_stodoly vizualizace_dvur_nove_dvory_u_doksan_detajlni_pohled_na_bazen_lehatka_a_zadni_cast_stodoly vizualizace_dvur_nove_dvory_u_doksan_detajlni_pohled_na_bazen_lehatka_a_zadni_cast_stodoly_1 vizualizace_dvur_nove_dvory_u_doksan_pohled_na_pozemek_zahrady_od_leve_hranice_pozemku vizualizace_dvur_nove_dvory_u_doksan_pohled_na_pozemek_zahrady_od_zadni_casti_zahrady vizualizace_dvur_nove_dvory_u_doksan_pohled_na_pozemek_zahrady_od_zadni_casti_zahrady_bez_parkovacich_mist

Půdorysy s doprovodem

 9_dvur_nove_dvory_u_doksan 

Byty čp. 15:  Jde o dvojpodlažní budovu rekonstruovanou před cca 25 lety. V přízemí se nachází samostatný byt 2+1 s příslušenstvím. V patře se nachází samostatný byt 3+1 s příslušenstvím, které je částečně situováno i do vedlejší budovy zázemí bytů. Vstup do budovy je pouze ze dvora. Budova má sedlovou střechu s velkou půdou. 

Zázemí bytů:  Je tvořeno bezprostředně navazující budovou, kde v přízemí se nachází spíž, komory a původní pec. Dále je zde garáž na osobní automobil a úložná místnost. V patře je příslušenství horního bytu, úložné prostory a nyní zazděná místnost. Rovněž zde je sedlová střecha s půdou.

byt_21_v_1-_npvedle_bytu_v_prizemi

 byt_31_2-np  

 2_vedle_bytu_patro 

Výminek čp. 31:  Jde o patrovou budovu, kde v patře se nachází samostatný byt 2+1 s příslušenstvím. V přízemí je vedle vstupu hospodářská místnost a schodiště do bytu. Vstup je jak ze dvora, tak i přímo z ulice. Ještě se zde v přízemí nachází samostatná místnost – přípravna pro vedlejší chlévy, se kterými je přímo propojena. Objekt má sedlovou střechu s půdou.

Chlévy: Jedná se o dlouhou budovu používanou před 20 až 40 lety pro chov prasat. Prostor je rozdělen na jednotlivé ohrazené kotce s uličkou uprostřed. Na konci budovy je velká skladová prostora a otevřený oplocený a zastřešený přístřešek, vše s betonovou podlahou. Objekt má také sedlovou střechu s půdou.

Uprostřed dvora se nachází bývalé betonové hnojiště (překryté zeminou a zatravněné), pod kterým je jímka na kanalizační vody.

6_dvur_nove_dvory_u_doksan_c-p-_31_prizemi

7_dvur_nove_dvory_u_doksan_c-p-_31_patro

   8_dvur_nove_dvory_u_doksan_chlev_s_kotci 

 2_pokracovani_chlevu_mistnosti_na_naradi_a_pristresek    

Sklep:  Nižší budova obsahuje kromě částečně do terénu zapuštěného sklepa i úložnou místnost a půdní prostory.

3_dvur_nove_dvory_u_doksan_sklep

Velké garáže:  Patrová budova obsahuje dva 2 velké prostory s drátěnými vraty využitelné jako garáže pro nákladní automobily, traktory či obdobnou techniku. Dále jsou zde bývalé stáje a dvěma menšími chlívky. Budova má sedlovou střechu s velkou půdou. K budově je zvenku přistavěna malá udírna.

4_dvur_nove_dvory_u_doksan_velke_garaze

Sušárna chmele:  Jedná se o patrovou budovu, na jejímž konci je umístěna bývalá sušárna chmele s dřevěným schodištěm na půdu. Dále je zde garáž pro osobní automobil či zahradní techniku a skladová místnost. Budova má sedlovou střechu s velkou půdou.

3_dvur_nove_dvory_u_doksan_susarna_chmele

Stodola:  Velká samostatná budova uzavírající dvůr ze severu má betonovou podlahu. Vstup je dvěma vysokými posuvnými vraty (dvoje zadní vrata do zahrady jsou zazděná). Zezadu je ke stodole přistavěn kurník s ohradou pro chov drůbeže.

5_dvur_nove_dvory_u_doksan_stodola

PENB

penb_nove_dvory_c-p-_15 penb_nove_dvory_c-p-_31 ND_15 ND_31 

TECHNICKÉ ÚDAJE

Stavební stav budov je rozdílný.

Obytná část byla rekonstruována před cca 25 lety. Byty mají plastová okna, budova má novou střechu a byla nově omítnuta (bez zateplení). U bytů byla nově zřízena sociální zařízení. Omítnuta a nově zastřešena byla i sousední budova se zázemím bytů. V obou bytech je kuchyňská linka, v koupelnách jsou vany i sprchové kouty.

Výminek má novou střechu, byt v patře má kromě dřevěné verandy také plastová okna. Omítnut nově nebyl. V bytě chybí kuchyňská linka i bojler zcizené posledním nájemníkem.

Ostatní hospodářské budovy mají opravené střechy, jinak jsou ve stavu tak, jak byly vráceny při restituci.

Dobové snímky z roku 1927:

nove_dvory_c-p-_15_v_roce_1927

Inženýrské sítě a média:

Areál je celý elektrizován, obytné části mají přípojky plynu, vody a kanalizace. Wi-fi nebyla instalována. TV anténa je k dispozici.

Vytápění: Přízemní byt v obytné části je vytápěn plynovým kotlem a radiátory. V centrálním pokoji vedle komína jsou osazena krbová kamna.

Byt v patře je vytápěn včetně příslušenství pomocí přímotopných elektrických radiátorů. V centrálním pokoji je vedle komína dlážděný prostor k umístění krbových kamen.

Byt ve výminku je vytápěn samostatným plynovým kotlem.

Elektřina: v areálu je ve všech budovách rozvod 230V, mimo obytné místnosti je i rozvod 380V včetně samostatného rozvaděče umístěného na zahradě.

Vodovod: Obytné budovy byly původně zásobeny z vlastní studny s čerpadlem, která se dosud nachází v rohu dvora před výminkem.nove_dvory_c-p-_15_v_roce_1927_-_2 

Cca před 10 lety byl v celé obci vystavěn obecní vodovod s kanalizací. Obytná budova je tedy navíc napojena na tento obecní vodovod s pitnou vodou, voda ze studny se dále používala pro splachování apod. Ohřev vody je pomocí bojlerů.

Kanalizace: Odpadní vody byly v areálu svedeny do kryté jímky pod bývalým hnojištěm a potrubím svedeny do potoka za zahradou.

Cca před 10 lety  byly obytné budovy napojeny na obecní kanalizaci, původní odtok odvádí jen dešťovou vodu ze střech a dvora.

Klady areálu:

Dopravní obslužnost a vybavenost obce:

Možnosti areálu:

 

 

Něco málo čísel

Obytné prostory:

Byt 2+1 v 1.NP domu č.p. 15 - 109,78 m²

Byt 3+1 v 2.NP domu č.p. 15 - 112,93 m²

Byt 2+1 v 2.NP domu č.p. 31 -  58,93 m²

Obytné plochy celkem – 281,64 m²

Výměry objektů pro podnikání:

V domě č.p. 15 – 50.41 m²

V domě č.p. 31 – 52,05 m²

Chlév s kotci – 182,84 m2

Sklad nářadí – 54,58 m²

Stodola – 380,57 m²

Bývalá sušárna chmele – 101,72 m²

Sklep a sklad – 49.92 m²

Garáže – 209 m²

Výměry podnikatelských objektů celkem – 1.081,09 m²

Využitelné půdní prostory v celém areálu ( kromě stodoly )

Z listu vlastnictví:

Kat. území: 706132 Nové Dvory u Doksan List vlastnictví: 367

z_lv_dvur_nove_dvory

KONTAKT

2._verze

e-mail: jan.hrstka.hrstka@email.cz, info@janhrstka.cz 

web: https://janhrstka.cz

tel: +420 603 547 906

IČ: 725 95 990 

 

logo

Jan Hrstka

23 let zkušeností v oboru a ty nejmodernější techniky v prodeji nemovitostí.
Jsem zkrátka ta správná volba.


Jan Hrstka

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF